• יוני 12, 2024 9:58 pm

סוללה 18650 לאופניים חשמליות: הסוללה שתיקח אתכם הכי רחוק

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

דצמ 26, 2023

הסוללה של האופניים החשמליים היא אחד משני המרכיבים החשובים ביותר, בכל מה שקשור בהנעת האופניים. המרכיב השני, שהוא לא פחות חשוב, הוא המנוע. בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא, ונסביר את היתרונות של סוללה לאופניים חשמליים 18650. מה המשמעות של סוללה לאופניים מבחינת הביצוע שלהם? מהי סוללה 18650 ומה היתרונות שלה על פני כל הסוללות האחרות? היכן ניתן להשיג סוללות מהסוג האמור? להלן התשובות.

מה המשמעות של סוללות לאופניים חשמליות לביצוע מיטבי של האופניים

כאמור, שני המרכיבים החשובים ביותר של האופניים החשמליות הם הסוללה והמנוע של האופניים. על מנת להפיק את הביצועים הטובים ביותר מהמנוע, יש צורך שיתקיימו שני התנאים כדלקמן:

  1. מנוע וסוללה איכותיים: ככל שהמנוע איכותי ועוצמתי יותר, כך האופניים החשמליים יהפכו ליעילים יותר. באותה המידה, על סוללות לאופניים חשמליות להיות חזקות, עוצמתיות ומקוריות, במטרה להפיק את הביצועים הטובים ביותר מהמנוע.
  2. התאמה בין המנוע והסוללה: חשוב מאד שתהיה התאמה בין הסוללה לבין המנוע. אם הסוללה חזקה והמנוע חלש, עלול להיווצר מצב שבו המנוע ייפגע, או אפילו ייהרס לחלוטין בתוצאה מכך. מנגד, אם הסוללה חלשה והמנוע חזק, ,הביצועים שלו יהיו הרבה פחות טובים כי אין לו מספיק אנרגיה מהסוללה. חשוב גם לדעת שככל שההתאמה טובה יותר, כך הסוללה תחזיק מעמד זמן ארוך יותר, ותמנע הוצאות מיותרות על רכישת סוללה חדשה לעיתים קרובות מדיי.

מהי סוללה 18650 ומהם היתרונות שלה

סוללות לאופניים חשמליות 18650 היא למעשה סוללת ליתיום, שהקוטר שלה הוא 18 מילימטרים והגובה שלה הוא 65 מילימטרים. מדובר בסוללה שלמרות הגודל שלה, שלא משתווה לזה של סוללות מקבילות אחרות, היא חזקה ומעניקה לאופניים החשמליות את התנאים המיטביים. להלן היתרונות של סוללה 18650 ביחס לסוללות אחרות:

  • טווח נסיעה: סוללה 18650 מעניקה למשתמשים טווח נסיעה ארוך מאד, ביחס לכל סוללה מקבילה אחרת. מדובר ביתרון משמעותי, בעיקר עבור מי שגומאים בכל יום מרחק רב, בתוקף העבודה או הלימודים שלהם. 
  • מהירות: כבר הוזכרה לעיל ההתאמה בן הסוללה לבין המנוע, בדרך להשגת תפוד מיטבי של המנוע. עם זאת, כשהמנועי מותאם לסוללה 1850, הוא מסוגל להגיע למהירויות גבוהות הרבה יותר מאלה שמספקות סוללות אחרות. עם זאת, חשוב להקפיד על כת שהנסיעה באופניים החשמליים תהיה אך ורק בהתאם למהירות המותרת בחוק ועל פי החוקים והתקנות.
  • אורך חיים: אם ההתנהלות עם הסוללה היא אופטימלית, הסוללה עשויה להחזיק זמן רב יחסית. אין לטעון אותה ללא צורך ואין להשאיר אותה בטעינה אחרי שהתמלאה. למעשה, אלה המגבלות היחידות שיעניקו לכם שקט נפשי לאורך לא מעט זמן.

חשוב לרכוש סוללה 1865, וסוללות לאופניים חשמליים בכלל, אצל בעלי מקצוע מורשים המחזיקים אך ורק סוללות מקוריות של חברות מוכרות. כל רכישה של סוללה לא מוכרת, מהווה פוטנציאל לפגיעה במנוע של האופניים החשמליות שלכם.

קרדיט pixabay
חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *