• מאי 28, 2024 11:32 pm

ארנבים שכולם אוהבים – ארנב ננסי

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

אוק 6, 2023

גידול ארנב ננסי

כפי שכולכם ודאי כבר יודעים, ארנב ננסי הוא חיית מחמד שמתאימה לגידול בסביבה ביתית, גם אם מדובר על בית ללא גינה או חצר, רצוי לגדל את הארנב בחלל שיאפשר לו כמה שיותר תזוזה. זאת בעוד כי ארנב ננסי נחשב לאחד מהזנים העדינים ולכן, יש לזכור כי חשוב להימנע מאחיזתם בחוזקה, בעקבות החשש לשבור את העצמות שלהם.

במילים אחרות – במידה ויש לכם ילדים מתחת לגיל 10 בבית, מומלץ לקחת בחשבון את העובדה כי מדובר על גידול חיית מחמד המתלווה אל סבלנות רבה. כמו כן, במהלך טיפול שגוי בארנב, עשוי הארנב להיכנס למצבי לחץ שישפיעו באופן ישיר על דפוסי ההתנהגות שלו, בעוד שבחלק מהמקרים עשוי אף הארנב לנסות ולפגוע בעצמו.

כמו כן, במטרה לאפשר לארנב הננסי להסתובב בחופשיות, ההמלצה תהיה לבצע תיחום בטוח בתוך כלוב ייעודי, או לחילופין בשטח של הארנב. למעשה, עליכם לוודא כי השטח של הארנב ריק מדברי לעיסה סתמיים.

בדומה לחיות מחמד אחרות, גם הארנב הננסי מרבה ללעוס כל דבר שעולה בדרכו. בנוסף, על מנת לספק לארנק את צרכי הלעיסה, מוטב להעניק לו אחת לתקופה מינרלים שונים שיחזקו את גופו.

אוכל לארנב ננסי

תחילה, חשוב לציין כי אוכל לארנבים איכותי הוא מזון אשר יתבסס ברובו על מגוון רחב של סוגי פירות וירקות, לצד סיבים תזונתיים אשר אחראים באופן ישיר על מידת הפעילות התקינה של המעיים.

כמו כן, עומדת בפניכם האפשרות להאכיל את חיית המחמד שלכם במזון ייעודי, שמרכיב את כל הרכיבים החיוניים לבריאותו של הארנב. כמו כן, חשוב לוודא כי הארנב שלכם צורך את כמות האוכל המדויקת במהלך היום, על מנת למנוע מצב של משקל עודף.

למעשה, עד הגעתם של הארנבים הננסיים לגיל 3-4 שבועות, יונקים הגורים מהאם, ובתום תקופת ההנקה ניתן להזינם בחציר ובמזון יבש באופן הדרגתי.

שורה תחתונה

בהגעתו של הארנב לגיל 3-4 חודשים, ההמלצה תהיה להאכילו בפירות מגוונים כמו פטל, אגסים, תפוחים, מנגו ועוד, בעוד כי מוטב יהיה לוודא כי כמות ההגשה לא עולה מעבר לכף גדולה עבור כל קילוגרם של הארנב שלכם.

בנוסף, יהיה עליכם לעקוב אחר הצואה של הארנב מחשש של תופעת השלשול, שעשויה להוביל ישירות לבעיות בריאותיות אצל הארנב שכן, בעת הופעת שלשול לאחר אכילת ירק או לחילופין פרי מסוים, מומלץ יהיה להימנע מנתינת אותו מוצר בשנית.

אם כן, ידועים הארנבים הננסיים כשתייני מים מפורסמים, כאשר על הארנב שלכם יהיה לצרוך בין 50 ל-150 מ”ל עבור כל קילו בממוצע ולכן, עליכם לוודא כי גישתו של הארנב אל המים היא זמינה בכל שעות היום.

חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *