• יוני 12, 2024 8:48 pm

גמילה מקנאביס: חלון ההזדמנויות שיאפשר לך לשבור את המעגל

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

ספט 3, 2023

אם תשאלו אדם שעובר תהליך גמילה מקנאביס או כזה שעבר כבר בהצלחה במהלך החיים שלו או שלה תהליך גמילה מקנאביס אצל מרכז גולד, הוא או היא בוודאי יספרו לכם עד כמה מדובר בתהליך מורכב וארוך שדורש נכונות לעבודה עצמית מאומצת. הנורה האדומה לגבי ההתמכרות בדרך כלל נדלקת בשלב מאוחר מדי, כאשר ההתמכרות כבר הפכה לתלות קשה בסם וכל מה שהשימוש בו מביא עמו. כאשר סביבתו הקרובה של האדם שסובל מהתמכרות מבינה שמדובר בדפוס בעייתי ומסוכן.

המצב בדרך כלל כבר די חמור ותחומי חיים רבים וחשובים נפגעים: הקריירה, המשפחה, הקשרים החברתיים וכמובן הבריאות הפיזית והנפשית הופכים לקורבנות של ההתמכרות. בשלב זה, ההתמכרות היא מעגל קסמים מסובך שהיכולת לשבור אותו עוברת דרך שינוי משמעותי בדפוסי החשיבה שמזינים את ההתמכרות. כדי להצליח לעשות שינוי בדפוסי החשיבה שמייצרים את ההתמכרות לקנאביס יש לעבור תהליך גמילה מקנאביס, אך הדרך להגיע לשם אינה פשוטה כלל.

גמילה מקנאביס: לדעת לזהות את חלון ההזדמנויות

אדם שנמצא במצב של התמכרות לקנאביס מתמודד בדרך כלל עם מצב נפשי קשה ופגיעה משמעותית בכל תחומי חייו. בדרך כלל הוא יסבול מריחוק חברתי, מדיכאון או מחשדנות כלפי בני אדם, גם בני אדם קרובים שרוצים לעזור לו להשתחרר מההתמכרות לקנאביס.

במצב כזה, הניסיון להציע עזרה בדרך כלל יתקבל בכתף קרה ובהרחקה, אך לעתים, נפתח חלון הזדמנויות בו ניתן לעזור לאדם שסובל מהתמכרות לקבל החלטה לעזור לעצמו. זהו צעד קטן אך קריטי שאחריו ניתן להכינס לתהליך של יציאה מעבדות לחירות.

שווה גם לקרוא: קנאביס והפרעות נפשיות – מה כדאי לדעת?

לא “קל” כן ממכר: גמילה מקנאביס והשיח על קנאביס

מי שסובל או סבל מהתמכרות לקנאביס מבין עד כמה השיח סביב הסם הזה הוא מסוכן ואף מעודד אנשים להשתמש בקנאביס באופן שעלול לפגוע בהם. הלגיטימציה החברתית, התקשורתית, הפוליטית והרפואית שהסם הזה מקבל, הופכת אותו להיות סם שנתפס כ”ידידותי”.

קשה מאוד להתרחק מקנאביס כאשר הוא נמצא בכל מקום וכאשר מבוקר עד ערב דנים בעד כמה הוא אינו מסוכן, אינו ממכר וטוב לבריאות. התגברות השיח על לגליזציה רק מעצימה את היחס הסלחני כלפי קנאביס וכבר היום עוד לפני שהושגה לגליזציה קל מאוד להשיג קנאביס והוא למעשה נמצא בכל מקום וזמין לכל אדם.

סימנים להתמכרות לקנאביס

אם אתה תלוי בקנאביס, אם אתה מרגיש שאתה לא יכול לעשות כלום בלעדיו, אם אתה מעדיף לעשן יותר מכל דבר אחר, כדאי שתעצור ותחשוב על לפנות לעזרה. ניתן לשבור את הדפוס ההרסני ולהשיב לעצמך את חייך בעזרת גמילה מקנאביס.

חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *