• יוני 12, 2024 8:46 pm

לימודים גבוהים – המפתח להצלחה בחיים

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

מרץ 20, 2023

מה הופך אדם אחד למוצלח ואילו אחר לפחות מוצלח?

מה המדד לחיים מוצלחים? נראה כי אחד המדדים החשובים ביותר הוא הקריירה של האדם

ככל שהאדם מפתח קריירה יותר טובה כך הוא נתפס על ידי אחרים כמוצלח יותר. ואין מה להתפלא על כך, קריירה מוצלחת מבטיחה משכורת יפה המאפשרת לנו לחיות ברווחה גבוהה ולא פחות חשוב מכך, קריירה מוצלחת מבטיחה לנו עניין שכידוע חשוב מאוד להרגשה שלנו ולנפש שלנו.

אז כיצד אנחנו יכולים להבטיח כי תהיה לנו קריירה מעניינת ומספקת? מה עלינו לעשות בכדי להבטיח זאת? התשובה היא שלימודים גבוהים מאפשרים לנו קשת הזדמנויות אדירה שיכולה להביא אותנו לגבהים עצומים. אין ספק כי המפתח להצלחה בחיים הוא ללמוד במקום איכותי אשר יהווה פתח לאין ספור הזדמנויות. על כן צריך לחשוב היטב היכן ללמוד ומה ללמוד מכיוון שיש לכך משמעות עצומה להמשך החיים שלכם.

מדוע המדינה אינה מתערבת יותר בשוק ההשכלה הגבוהה?

אחת השאלות החשובות ביותר שאנו צריכים לתת את הדעת עליהן היא אם הלימודים הגבוהים כל כך חשובים, מדוע המדינה אינה ממנת אותם במלואם? נכון המדינה ממנת חלק מהלימודים באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות אך נראה כי בכך לא די והיא הייתה צריכה לממן את מלוא עלות הלימודים.

אם המדינה רוצה לאפשר לאזרחיה הזדמנויות שוות היה עליה לממן את כלל עלות הלימודים. המצב הקיים היום מוביל לכך כי צעירים המגיעים ממצב סוציו אקונומי נמוך אינם יכולים לממן את לימודיהם במוסדות ההשכלה הגבוהה וכך הם נותרים מאחור ואינם יכולים ללמוד מקצוע אשר יעלה את הקריירה שלהם על מסלול ההצלחה וזה כמובן אחריות המדינה.

מה בדבר סטודנטים עם לקויות למידה?

מימון הלימודים אינו המגרעת היחידה בלימודי ההשכלה הגבוהה, נראה כי על המדינה או על שלוחתה – המעוצה להשכלה גבוהה האחראית על הלימודים הגבוהים, להתחשב יותר בסטודנטים עם לקויות למידה. נכון, סטודנטים עם לקויות למידה קיבלו הקלות מסוימות במוסדות ההשכלה הגבוהה, אך נראה כי בהקלות אלו לא די ויש לעשות יותר בכדי לאפשר לסטודנטים אלו עתיד שווה.

אם אנחנו רוצים לאפשר לסטודנטים עם לקויות למידה אפשרויות תעסוקה שוות ופתח לקריירה מצליחה אנחנו חייבים לבוא לקראתם גם בלימודי ההשכלה הגבוהה וזאת בכדי להבטיח כי עתידם של הסטודנטים יהיה איכותי ובעל ערך גבוה.

למה אנחנו לא לומדים מאירופה?

להבדיל מישראל, ברבות ממדינות אירופה ישנו מימון מלא של לימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה. זה כמובן מעניק הזדמנות שווה לכלל הצעירים האירופיים ומבטיח כי יעמדו לרשותם אפשרויות רבות ומגוונות להגשים את שאיפותיהם. נראה כי טוב תעשה מדינת ישראל אם תאמץ את המודל האירופאי ותממן בצורה מלאה את הלימודים לסטודנטים במוסדות ההשכלה הגבוהה וכך תאפשר להם להתחיל ברגל ימין את חייהם הבוגרים.

חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *