• יוני 12, 2024 10:25 pm

הזרקות תוך עיניות – כל מה שצריך לדעת

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

ספט 3, 2023

הזרקות תוך עיניות הן דרך נפוצה מאוד על מנת להתמודד עם מחלות שונות ברשתית העין שכן, מדובר על מחלות שגורמות לפגיעה משמעותית בראייה ואפילו יכולות להביא לסכנת עיוורון במקרים מסוימים. אולם, קיימים סוגים שונים של הזרקות תוך עיניות למען טיפול במחלות רשתית שונות שניתן לקבל אצל רופא עיניים מומחה רשתי כמו ד”ר גלעד רבינא, כאשר אחד הטיפולים המומלצים ביותר הוא הזרקות תוך עיניות של לוסנטיס.

ובכן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שצריך לדעת על הזרקות תוך עיניות של לוסנטיס על מנת לטפל במחלות הרשתית וכל הסובב סביב נושא זה.

הזרקות לוסנטיס – מה זה ואיך זה עובד?

לוסטניס נחשבת למעין תרופת קו שני כאשר מדובר על הטיפול במחלות הרשתית שכן, השימוש בה בדרך כלל מתבצע לאחר שהזרקות תוך עיניות של אבסטין אינן נמצאו כאפשרות המתאימה עבור מטופל מסוים.

על אף שתרופה זו דומה באופן יחסי לתרופת האבסטין ואפילו מיוצרת על ידי אותה חברה, המבנה שלהן די שונה. למעשה, נפח המולקולות של תרופת הלוסנטיס שונה לגמרי מנפח המולקולות של האבסטין, זאת בעוד כי מטרתן העיקרית של הזרקות תוך עיניות של לוסנטיס היא לשפר את יכולת החדירה של התרופה אל האזור הייעודי שנפגע ברשתית.

איך הזרקה תוך עינית מתבצעת?

תהליך הזרקות תוך עיניות על מנת לטפל במחלות הרשתית נחשב להליך פשוט למדי שכן, בדרך כלל הוא יימשך לא יותר ממספר דקות בודדות. למעשה, אחרי שהמטופל נשכב על מיטת הטיפולים הייעודית, תבוצע הרדמה אזורית בעין או לחילופין, בעיניים המוזרקות, בדרך כלל על ידי השימוש בטיפות אלחוש.

כמו כן, חשוב לציין כי הרופא המטפל ינקה את העיניים במלואן וכן גם את העפעפיים על ידי השימוש בחומרים מחטאים כדי למנוע ככל הניתן את הסיכום לזיהומים. לאחר מכן, חשוב לוודא כי העין נשארת פתוחה ככל הניתן במשך כל ההזרקה, בדיוק בשל כך מניחים על העין מפסק עפעפיים במרבית המרפאות. לאחר מכן, ההזרקה תתבצע ותימשך כמה שניות בודדות.

איך מתאוששים מהזרקות תוך עיניות של לוסנטיס?

אין ספק כי בשל כל היתרונות הטמונים בדבר, הזרקות תוך עיניות ובייחוד הזרקות תוך עיניות של לוסנטיס הן דרך נהדרת על מנת להתמודד עם מחלות הרשתית השונות. אך כיצד ניתן להתאושש מהליך טיפולי שכזה?

ובכן, בימים שלאחר ביצוע ההזרקה, חשוב להקפיד לשמור על העיניים נקיות וסטרליות ככל הניתן. יתרה מזו, אסור להרטיב את העין ביומיים שלאחר ההזרקה התוך עינית וכן גם יש להשתמש בטיפות העיניים שקיבלתם מהרופא שטיפל בכם באופן תדיר. למידע נוסף אודות טיפול במחלות רשתית העין אצל מומחה גשלו לאתר מומלץ בקישור הבא: https://giladrabina.com

חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *