• יוני 12, 2024 10:23 pm

ייעוץ פנסיוני: פרישה כלכלית מוצלחת

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

יול 15, 2023

יועץ פנסיוני הוא למעשה איש מקצוע שמחזיק ברישיון מטעם משרד האוצר לעסוק בתחום. כמו כן, היועץ הפנסיוני מחזיק בכל הידע הנדרש הנלווה אל תחום הביטוח. אולם הדבר נכון, תמיד עומדת בפניכם האפשרות לקבל מידע אודות כספי הפנסיה שלכם דרך אתרי האינטרנט השונים, דרך משווק פנסיוני או דרך סוכן הביטוח.

באותה הנשימה, עליכם לזכור כי במידה ואתם זקוקים לליווי כזה שיבטיח לכם את הפנסיה האידיאלית בתקופת הפרישה, הרי שההמלצה המרכזית תהיה לפנות ולקבל ייעוץ פנסיוני מטעמו של איש מקצוע מנוסה ואמין בתחום. למעשה, יבחן היועץ יחד איתכם את המטרות הכלכליות שלכם לטווח הרחוק, יאבחן את מצב הפנסיה הנוכחי שלכם ובסופו של תהליך, יתאים לכם את התוכנית האידיאלית שתוביל אתכם אל היעד הכלכלי המבוקש לו אתם מייחלים.

כך תבצעו יועץ פנסיוני מומלץ

על מנת לבחור בחירה מדויקת יהיה עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים עיקריים, ביניהם:

רישיון לעסוק בתחום

על מנת לעסוק בתחום, על היועץ להציג בפניכם רישיון. את הרישיון מקבל היועץ לאחר שעבר בהצלחה את ההכשרה הייעודית.

ידע וניסיון

עליכם לשאול את עצמכם האם מדובר על איש מקצוע שמספק לכם מענה ברור והגיוני? האם הוא שקוף איתכם ומדבר איתכם בגובה העיניים? על כן, עליכם לזכור כי מדובר על איש מקצוע שחייב לשלוט בשורה רחבה של מושגים מקצועיים וכן גם ביכולת להסביר את תמונת המצב הרחבה לכל אדם, גם אם אינו בקיא בעולם הפיננסים.

המלצות

בדומה לבחירת שירותיו של כל איש מקצוע, גם בעת בה אתם מעוניינים לגבש בחירה אידיאלית של יועץ פיננסי שיענה באופן מלא על כלל הצרכים שלכם, מוטב לא לדלג על שלב בקשת ההמלצות שכן, תוכלו לבקש חוות דעת של לקוחות קודמים, לראות המלצות וביקורות בגוגל, לשאול קרובים וכן הלאה.

שורה תחתונה

כפי שציינו קודם לכן, ייעוץ פנסיוני הוא שירות אשר ניתן על ידיו של איש מקצוע מנוסה שעבר את ההכשרה הייעודית וקיבל את הרישיון לעסוק בתחום, ומטבע הדברים, מוכרח אותו איש מקצוע להיות בקיא בכל החוקים הסובבים סביב תחום זה.

יחד עם זאת, עליו להיות בעל ארגז כלים רחב ומגוון וכן גם בעלת היכולת לאמוד את התנאים של הלקוח, אל מול התנאים המשתנים בשוק. על היועץ הפנסיוני להכיר גם בכל התוכניות הפנסיוניות, להבין לעומק מהי התכנית המשתלמת ביותר עבורכם ולמעשה, לדאוג לכם לעתיד כלכלי טוב יותר.

חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *