• יוני 12, 2024 9:34 pm

מה זה איינגאר יוגה ולמה מומלץ לתרגל יוגה בתל אביב?

חם ברשת

נכתב על ידי חם ברשת

ספט 3, 2023

איינגאר יוגה

יוגה היא שיטה שמטרתה לחבר ולאחד בין הישות החמקמקה המכונה “אני” לגוף שבו היא שוכנת. היא מגיעה מהתרבות ההודית שעוסקת רבות באיחוי הקרע בין גוף, נפש והוויה. בעולם המערבי, היוגה נתפסת לעתים קרובות כפעילות גופנית שמטרתה לחזק את הגוף ולהגמיש אותו ועל כך מושם הדגש – על המראה הפיזי ובריאות הגוף, אך למעשה, מי שיבחר להעמיק ביוגה, או יוגה טיפולית יגלה עולם שלם ומופלא, שתרגול מתמיד שלו יכול לעזור להרגיש טוב יותר, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית ומנטלית.

הגיע הזמן להתעורר

איינגאר יוגה למתחילים

איינגאר יוגה היא שיטה שמתמקדת בדיוק התנוחות והנשימה. על מי המומחים לשיטה, תרגול של איינגאר יוגה מאפשר לפתח גמישות, יציבות וחוסן. כשמעמיקים בגישה מגלים, שהכוונה היא לגמישות, ליציבות וחוסן, גם של הגוף וגם של הנפש.

ההתמקדות בנשימה, האיטיות בתנועות והדיוק בהן, מכניסים את הגוף למצב חדש, אחר מהמצב בו הוא נמצא ביומיום. הם מאפשרים לגוף להיות בכאן ובעכשיו, לנשום לתוך התנועות ולהתמקד ברגע. דיוק התנועות והנשימה מאפשרים להתפתחות וללמידה לקרות, מעניקים למי שמתרגל את השיטה שליטה טובה יותר בגוף, חוזק פיזי ופנימי ומבט אחר על החיים ועל העולם.

תרגול איינגאר יוגה מתאים לכולם. גם למי שרק התחיל לתרגל יוגה ולא יודע דבר על יוגה, גם לאנשים עם בעיות גב, ברכיים או כאבים במפרקים, גם לזקנים וגם לצעירים. למידה נכונה של השיטה ותרגול נכון עם הקפדה על דיוק בתנועות ונשימה נכונה יאפשרו לכם להתבונן מחדש על הגוף והנפש שלכם.

התרגול יכול להיות מותאם לאנשים שונים ולפי דרגות קושי שונות. כל עוד שומרים על מהות התרגול, זה לא באמת משנה. עםזאת, אתם תגלו שככל שתתרגלו יותר, כך היכולות שלכם ישתפרו ותוכלו לעשות דברים שלא חלמתם בחלומותיכם הפרועים ביותר שתוכלו לעשות.

יוגה בתל אביב

חשוב לקחת “הפסקה” מהעיר

יש אנשים רבים שמאוהבים בעיר ולא מדמיינים את עצמם חיים במקום אחר. הם אוהבים את הרעש, את האווירה שוקקת החיים, את האפשרויות ואת הקצב של החיים. עם זאת, החיים בעיר טומנים בחובם גם לא מעט סטרס ומתח. הרעש והצפיפות, העובדה שאין רגע אחד של שקט, משפיעים על כל אדם, גם על מי שנשבע שהעיר זורמת בעורקיו.

לסטרס הזה יש השפעות שאינן בריאות כלל וכלל. תרגול של יוגה בתל אביב אצל מרכז איינגאר יוגה לב תל אביב, יכול לתת לכם את ההפסקה הנחוצה כדי לפרק את המתח, לנשום ולחזור לחיים, קצת אחרת.

חם ברשת

חם ברשת

כותב ראשי של אתר חם ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *